Kasko Sigortası

Kasko sigortası ile aracınızı oluşabilecek maddi zararlara karşı güvence altına alın.

Bu poliçe  yanma ,  çarpma-çarpışma, çalınma gibi zararlarda aracınızı teminat altına alır. Bununla beraber grev, lokavt  , terör , kötü niyetli halk hareketi , deprem, yanardağ püskürmesi , sel su baskını teminat dahilindedir. Asistans hizmetleri ile kasko poliçesi işlevini genişletir. Kasko da tanımlanan sorumluluk teminatları da sigortalıyı ciddi anlamda maddi   zarardan korur.

Kasko Sigortasında Başlangıç ve Bildirim Süreleri

Kasko sigortası ödemenin yapıldığı tarihte başlar. Eğer poliçe tutarı taksitle ödenecekse peşinatın ödendiği gün sigorta başlar. Kasko sigortasının başlangıcı ve bitişi taraflar arasında aksi kararlaştırılmadıkça, Türkiye sınırları içinde, Türkiye saati ile 12.00’de başlar ve bitim günü aynı saatte sona erer. Kasko sigortasında, sigorta ettiren araca zarar verici olayın yaşandığı günden itibaren 5 iş günü içinde rizikonun gerçekleştiğini sigortacıya bildirmekle yükümlüdür.
 

Rizikonun gerçekleşmesi halinde, sigortacı hasar ile ilgili belgelerin kendisine verilmesinden itibaren en geç 15 gün içerisinde hasar ve tazminat miktarını sigortalıya bildirmek zorundadır. 

Kasko hesaplama ile aracınıza en uygun poliçeyi yaptırabileceğinizi biliyor musunuz?

Kasko Sigortası ile İlgili Diğer İçerikler

• Kasko Sigortası Hangi Riskleri Kapsar?
Kasko sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyacınıza uygun kasko teminatlarının seçilmesidir. Kasko sigortası çarpma, çarpılma, yanma ve çalınma ana teminatlarını içerir.

• Muafiyetli Kasko Nedir?
Muafiyetli kasko, genellikle bütçesini aştığı için kasko yaptırmaktan vazgeçme aşamasında olan tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

• Araç Kasko Sigortası Nedir?

Kasko sigortası, aracınızda belli risklerin gerçekleşmesi sonucu oluşabilecek zararların finansal olarak güvence altına alınmasıdır.

FİYAT TEKLİF İSTE